Kadınlarda Cinsel Sağlık

Bir çok kadın arkadaşımız bu konular hakkında tam olarak bilgi sahibi olmadıkları için hayatlarının belirli dönemlerinde mutlaka bu Arap saçına dönen sorgulamaların içerisine düşmüşlerdir çünkü cinsel sağlık için ülkemizde sansürsüz olarak gerçek cinsel bilgileri yayınlayan çok az internet sitesi bulunmaktadır bunun nedeni cinsel haberler ile ilgili olan konular hep tabu sayılmış bununla birlikte bir takım kesimi her zaman sinirlendirmiştir.

Kadınlarda cinsel sağlık asla basite alınmamalı en küçük bir hata dahi bir ömür kadın ve erkek yaşantısını olumsuz yönde etkileyeceği gibi toplum içinden dışlanmanıza gerekçe olabilir. Bunun için sonuçları ne olursa olsun en küçük bireyden başlayarak toplumun her ögesine cinsellik hakkında ki ince detaylar dahil olmak üzere her türlü bilgi bir eğitimin kıvamında verilmelidir, tabi ki her bilgi bazı insanlar için iyi veya kötü olarak sınıflandırabilir özellikle muhafazakar kesimler bunlara hep sırt çevirmişlerdir.

Bizim düşüncemize göre artık geleceğimizi garanti altına almak için her konuda toplumun bilinçlendirilmesi gerekmektedir bunun için herkes kendince bir adım atabilir bizler bildiğimiz konular olan cinsellik hakkında öğrenebildiğimiz her bilgiyi bir atom parçası kadar küçük dahi olsa buradan siz değerli okurlarımıza aktaracağız, sizlerde isterseniz bizlerle iletişime geçerek köşe yazarlarımızdan birisi olabilirsiniz.

Güvenilir bir cinsel hayat bunun nezaretinde güzel bir gelecek için alabileceğimiz her türlü önlemi mutlaka almalıyız sadece önlem almakla yetinmeyip belirlediğimiz kurallara en küçük noktasına kadar uyum sağlamalıyız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*